Uwiecznij swojego pupila – pomysły na fotografie psa

Foto inspiracje od Fotobum.pl

Uwielbiasz swojego pieska tak mocno, że każdego dnia starasz się mu zrobić jedyne w swoim rodzaju zdjęcie? Spontaniczna sesja może nie wypalić, lepiej się do tego przygotować. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić. Co więcej, doradzimy Ci, jak wykorzystać idealną fotkę zwierzaka w praktyczny sposób.

Jak zrobić piękne zdjęcie psa? 5 porad

Pozwól, że przedstawimy kilka porad, które pomogą Ci zrobić idealne zdjęcie psa. Są kwestie, o których należy pamiętać, w innym przypadku nic z tego nie wyjdzie. Co więc zrobić, aby fotografia cieszyła oko?

Pies musi czuć się swobodnie

Zrelaksowany, spokojny pies to najlepszy model do zdjęć. Dlatego też teren, na którym będziesz robić zdjęcia, nie może rozpraszać psa. Najlepiej, aby było to miejsce niezatłoczone, bezpieczne, może park przed południem, gdy nie ma za wiele osób, albo łąka, jeśli mieszkasz poza miastem. Pupil nie może odczuwać nadmiaru bodźców, musi współpracować. Proste komendy powinny tutaj pomóc. Najważniejsza kwestia to niezmuszanie zwierzaka do zdjęć; jeśli nie chce, trudno, musisz przyjść z nim innym razem. Zaplanowałaś supersesję, ale pies nawet nie chce usiąść w miejscu? Prawdopodobnie musi się wybiegać, jak już to zrobi, przyjdzie do Ciebie i chętniej będzie współpracował. Z drugiej strony zdjęcia w ruchu przy odpowiednim obiektywie także okażą się ciekawe. 

Przysmaki – klucz do pięknej fotografii

Smakołyki to bez dwóch zdań naturalny asystent fotografa. To one sprawiają, że psy mają większą motywację do współpracy, bo doskonale zdają sobie sprawę z tego, że gdy wykonają polecenie, otrzymają przekąskę. Gdy więc pies usiądzie lub położy się zgodnie z poleceniem, obdaruj go drobnym przysmakiem. Jeżeli planujesz zdjęcia w ruchu, postaw na gryzaki lub zabawki. Najprościej będzie rzucić zabawkę zwierzęciu, a następnie nakierować obiektyw na psa, gdy ten będzie wyskakiwał, aby ją schwytać. Ujęcia w ten sposób mogą wyjść naprawdę przyzwoite. Sesja zdjęciowa z psem zawsze powinna opierać się na współpracy, a jeśli piesek nie chce współpracować, smakołyki będą wybawieniem dla Ciebie.

Linia wzroku psa – Twój punkt odniesienia

Sesja z psem to nie lada wyzwanie, ale znając kilka technik, możesz sobie wszystko ułatwić. Jedną z nich jest wykonywanie fotografii, ustawiając aparat mniej więcej na wysokości linii wzroku psa. Wtedy zdjęcia wychodzą najlepiej. Pamiętaj, że w trakcie sesji z psem, musisz klękać, siadać, a nawet leżeć na ziemi, aby uchwycić idealny moment. Nic z tego nie wyjdzie, gdy będziesz tylko stać, zdjęcia z góry to najgorszy możliwy scenariusz. Możesz również postawić na malutki statyw, który uniesie aparat ponad linię zieleni, zrobisz w ten sposób fotkę psu lub sobie i jemu, gdy ustawisz samowyzwalacz.

Odpowiednie ustawienia aparatu – o czym trzeba pamiętać?

Zdjęcia z pieskami wychodzą idealnie wtedy, gdy są mocno zbliżone, szczególnie w trakcie ruchu psa. Potrzebujesz do tego jednak wysokiej jakości aparatu, który oferuje bardzo dobre parametry, gdy mowa o zbliżeniach. Długa ogniskowa sprawi także, że nie będzie trzeba gonić za psem, a jedynie czekać na dobre ujęcie. Czego więcej potrzebujesz? Fotografia psa wyjdzie świetnie, jeśli postawisz na szybki autofocus i niewielki czas naświetlania obrazu. Najczęściej ustawienia automatyczne w trybie zdjęć w ruchu lub sportowym oferują parametry, o których wspominaliśmy powyżej. Gdy z kolei robisz zdjęcia portretowe, bo pies mocno się zmęczył i chętnie położył na trawce, postaw na tryb „zdjęcia portretowe”.

Jaka pora dnia będzie najlepsza na zdjęcia psa?

Zdjęcia szczeniaczków i dorosłych psów wychodzą najlepiej, gdy na zewnątrz jest odpowiednie światło. Sesje w plenerze najlepiej wykonywać o poranku, światło pada z jednej strony, dostosujesz się więc do promieni. Możesz także postawić na chwilę przed zachodem słońca, to tak zwana „złota godzina”, czas, kiedy to natura zapewni Ci idealną oprawę do zdjęć. Bez względu na porę dnia, gdy wykonujesz zdjęcia z psem, pamiętaj, aby uchwycić charakter zwierzęcia. Spokojnej natury pupil świetnie wyjdzie na zdjęciach portretowych, wilkowaty z kolei podczas ruchu, najlepiej, wtedy gdy biegnie w Twoją stronę, jakby miał na Ciebie zapolować. Fotografuj metodą prób i błędów, w końcu trafisz na idealną fotkę.

Jak wykorzystać zdjęcie z psem? FotoKalendarze, fotoMagnesy!

Pomysły na zdjęcia z psem już masz? Zabrałeś się za fotografowanie i w końcu udało Ci się uzyskać idealne zdjęcie? W takim razie czas coś z nim zrobić! Co powiesz na fotoMagnes przedstawiający Twojego pupila? Może wolisz wydrukować fotografię na płótnie i powiesić na ścianie? Masz przynajmniej dwanaście zdjęć? W takim razie zdecyduj się na fotoKalendarz, który podarujesz bliskim lub zostawisz sobie. Jak widzisz, pomysłów na wykorzystanie zdjęć zwierząt (nie tylko psa) jest naprawdę wiele. Zobacz co jeszcze możesz zrobić ze swoimi zdjęciami ? Mamy nadzieję, że nie będą one tylko zajmować pamięci Twojego telefonu czy też laptopa. 

Magnes ze zdjęciem
FotoMagnesy ze zdjęciem – różne kształty i wymiary
Poduszka z nadrukiem zdjęciem
Poduszki z Twoim zdjęciem lub grafiką
Kubek z nadrukiem
Kubki z nadrukiem

Please follow and like us:

Dodaj komentarz