15 najlepszych cytatów o rodzeństwie

Foto inspiracje od Fotobum.pl

Najpiękniejsze cytaty o rodzeństwie to nie tylko życiowe prawdy, czasem ukryte w humorystycznej formie, ale też piękne teksty na różne okazje. Warto je poznać nie tylko po to, by posłużyć się nimi w stosunku do ukochanej siostry lub ukochanego brata, ale także w celu umieszczenia ich na personalizowanych prezentach. Cytaty o rodzeństwie mogą więc przydać się przy urodzinach, rodzinnych rocznicach, świętach, ale także na przeprosiny lub bez okazji. Oto 15 cytatów o rodzeństwie, które warto dopasować do różnych kategorii personalizowanych prezentów  

Rodzeństwo – cytaty, które sprawdzą się przy różnych okazjach

W jaki sposób zadbać o rodzeństwo? Cytaty okazjonalne mogą przydać się w bardzo różnych sytuacjach. Często powołujemy się na nie np. wtedy, gdy z jakiejś okazji chcemy złożyć życzenia siostrze lub bratu. Krótkie tekściki mogą też być elementem personalizowanych prezentów, które będą szczególnie dobrze wspominane nawet po latach. Siłą takich podarunków jest właśnie to, że odwołują się do uczuć, wspólnych wspomnień i do przeszłości.

Dlaczego jeszcze warto sięgać po takie cytaty? Najpiękniejsze z nich mogą pomagać wtedy, gdy będzie trzeba przełamywać trudności w rodzinnych relacjach. Również wtedy z pewnością mogą się przydać personalizowane prezenty. Gdy pojawi się już konflikt w rodzeństwie, cytaty o bracie, siostrze i ich wyjątkowych relacjach mogą pomóc w powrocie na właściwą drogę.   

Cytaty dla siostry i brata na fotomagnesach

Najpiękniejsze cytaty o rodzeństwie, siostrze i bracie? Wiele wyjątkowych słów można zaczerpnąć z literatury i filmu. Inne sięgają głębiej, bo pochodzą z odległej starożytności lub zapożyczone zostały z orientalnych kultur. Przykład? Choćby chińskie przysłowie „Gdy rodzeństwo działa razem, góry zamieniają się w złoto”. Bardzo twórczy i piękny cytat doskonale nadaje się do tego, by znaleźć się na personalizowanym fotomagnesie. Tekst jest jednocześnie krótki, więc nie będzie problemu z umieszczeniem go na małym, ale bardzo sympatycznym podarunku. 

W jaki jeszcze sposób można uczcić więź łączącą rodzeństwo? Cytat autorstwa Marca Browna także będzie na miejscu:  „Czasami bycie bratem jest nawet lepsze niż bycie superbohaterem”. Naniesienie tego pięknego tekstu na ofiarowany bratu magnes może wzruszać. W przypadku, gdy chodzi o więzi pomiędzy dwiema siostrami, można sięgnąć po cytat z Philippy Gregory: „Tylko jedne więzi są nierozerwalne na tym świecie: pomiędzy siostrami”.

Brat i siostra – cytat na plakacie ze zdjęciem

Cytaty o bracie i siostrze świetnie sprawdzą się także w przypadku plakatu ze zdjęciem. Jest to forma personalizowanego prezentu, która daje bardzo duże możliwości. Jest tu o wiele więcej miejsca niż na magnesie, więc można posłużyć się bardziej rozbudowaną wypowiedzią. W jaki sposób warto uczcić rodzeństwo? Cytat z Leonardo DiCaprio może być doskonałym wyborem: „Rodzeństwo niekoniecznie musi sobie cokolwiek mówić: mogą siedzieć w pokoju, być razem i czuć się całkowicie komfortowo w swojej obecności”.

Jakim jeszcze cytatem można ozdobić plakat o swoim rodzeństwie? Cytaty o siostrze są bardzo liczne, ale niezrównaną błyskotliwością odznaczają się słowa Małgorzaty Musierowicz: „Siostra jako taka (…) jest bardzo dobrym wynalazkiem”. Jeśli zależy nam na tym, by obdarzyć prezentem i cytatem brata, to przydatny może być inny cytat: „Nie istnieje inna miłość taka, jak ta do brata. Nie ma drugiej takiej miłości takiej, jaką darzy nas brat” (Terri Guillemets).

Rodzeństwo: cytaty, wiersze i zdjęcia na kubkach z nadrukiem

Cytaty i wiersze o rodzeństwie mogą się doskonale prezentować na kubkach z nadrukiem. Być może na ceramice nie ma zbyt wiele miejsca do tego, żeby zamieszczać rozbudowane opisy, ale jest go wystarczająco na umieszczenie następujących słów:

  • „Rodzeństwo to kawałek dzieciństwa, którego nigdy nie tracimy” – Marion C. Garretty;
  • „Bracia nie pozwalają sobie błąkać się w ciemności” – Jolene Perry;
  • „Brat może być jedyną osobą, która ma klucze do drugiej osoby bez ograniczeń” – Marian Sandmaier.

Warto dodać, że ciekawy cytat lub wiersz o rodzeństwie na kubku będzie bardzo często przypominał o naszym uczuciu względem osoby obdarowanej. Z pewnością wspomni sobie o nas w bardzo przyjemnych okolicznościach – przy gorącej herbacie lub aromatycznej kawie.  

Cytaty dla brata lub siostry na obrazach i fotoramkach

Gdzie jeszcze świetnie sprawdzą się cytaty dla brata lub siostry? Znajdzie się na nie nieco miejsca na ozdobnych obrazach i fotoramkach. Eleganckie warianty ramek na szkle akrylowym mogą pozwolić na umieszczenie cytatów takich jak:

  • „Przyjaciele mogą cię zawieść. Faceci mogą cię opuścić, ale siostra jest siostrą do końca życia” – Carole Matthews;
  • „Siostra jest twoim lustrem – i twoim przeciwieństwem” – Elizabeth Fishel;
  • „Kiedy bracia się zgadzają, żadna siła nie jest tak potężna, jak ich wspólne życie” – Antystenes.

Miłość rodzeństwa. Cytaty na koszulkach z nadrukiem 

W jaki sposób oddać miłość rodzeństwa? Cytaty na koszulkach z nadrukiem będą wspaniałym sposobem na to, żeby podkreślić charakterystykę głębokiej relacji łączącej tak bliskie sobie osoby. Ciekawym pomysłem może być zamówienie dla siebie i brata lub siostry koszulek z tym samym nadrukiem. Zrobi to wrażenie na rodzeństwie choćby przy okazji ważnego rodzinnego święta lub rocznicy. Wybierane z tej okazji cytaty niekoniecznie muszą być w języku polskim. Wypowiedzi z anglojęzycznych filmów sprawdzą się równie dobrze. Przykład? Choćby pochodzące z filmu „Małe kobietki” z 1994 r. słowa: „I could never love anyone as I love my sisters”. („Nigdy nie mogłabym kochać nikogo tak, jak kocham moje siostry”). 

Inne cytaty dla brata lub siostry odpowiednie na koszulkę? Doskonale brzmią też:

  • „To, kiedy się jest siostrą i bratem, to dwie dusze, co się dotykają, nie zlewając w jedną, to dwa palce u ręki” – Wiktor Hugo;
  • „Sisters are different flowers from the same garden” („Siostry to różne kwiaty z tego samego ogrodu”, autor nieznany).
Please follow and like us:

Dodaj komentarz